Ebook Zielona Mila

POBIERZ
Już 1672 osoby pobrały tego Ebooka!

Nie ma zbyt wielu ludzi na świecie, którzy nie przeczytali książki Stephena Kinga lub nie obejrzeli żadnego z jego filmów. Choć autor uważany jest za mistrza powieści grozy, być może to jego zdolność do polowania na nasze najgorsze lęki sprawia, że odnosi w takim stopniu sukcesy.

Kadr z filmu "Zielona Mila" - ekranizacji bestsellera

Książka „Zielona Mila” napisana została jako powieść seryjna, składająca się z sześciu części, które opowiadają historię więzienia Cold Mountain i kilku jego mieszkańców, ale także jego strażników i ich rodzin. Naszym narratorem w tej podróży jest Paul Edgecombe, nadzorca bloku E znanego jest również jako “Zielona Mila” z powodu charakterystycznego zabarwienia podłogi.
Książka napisana jest z perspektywy samego Edgecombiego w formie jego wspomnień. Mężczyzna 60 lat później wspomina wydarzenia, które miały miejsce w czasie, gdy John Coffey był w Zielonej Mili, oczekując na egzekucję za brutalne gwałty i zabójstwa młodych bliźniaczek, Kathe i Cory Detterick. Mimo zastraszającej, monumentalnej postawy, łagodna, dziecięca natura Johna Coffeya i jego uległe zachowanie ujawniają się niemal natychmiast, gdy spokojnie wchodzi do celi i zostaje przyjęty przez Edgecombe.

przycisk do pobrania książki orwell

Książka, która doczekała się ekranizacji

Im bliżej egzekucji Coffeya strażnicy na bloku E zaczynają kwestionować przerażające oskarżenia przeciwko łagodnemu olbrzymowi oskarżonemu o brutalny gwałt i zabójstwo bliźniaczek, zwłaszcza gdy odkryją, że John Coffey ma nadprzyrodzone lecznicze moce i empatyczne zdolności przekraczające granice wszystkiego, co widzieli kiedykolwiek przedtem.

Dziesiątki lat później Paul Edgecombe przeżywa swoje dni w domu dla osób starszych. Traktuje je jako swojego rodzaju więzienie, w którym uderzają go podobieństwa pomiędzy jego doświadczeniami, kiedy pracował jako strażnik w więzieniu Cold Mountain a codziennymi spotkaniami w domu opieki w Gruzji. Fabuła książki przeskakuje między wydarzeniami z 1932 roku – roku Johna Coffeya w Zielonej Mili, a wspomnieniami Edgecombe’a o tych zmieniających życie wydarzeniach. Swoją historią dzieli się z Elaine Connelly.

Przeszłość i teraźniejszość zderzają się ze sobą, gdy Elaine zaczyna łączyć zagadkę z przeszłości z pozornie daleko idącą opowieścią Paula o tym, co wydarzyło się w trakcie i po nadprzyrodzonym działaniu Coffey’a w bloku E, wśród morderców, gwałcicieli, podpalaczy i sadystycznej straży więziennej.
Tego rodzaju historia jest tym, o co chodzi w czytaniu. Jest przygodą, która pojawia się od pierwszej do ostatniej strony, entuzjazmem, który chwyta czytelnika na końcu każdej strony, trzymając go jak zakładnika.

Pobierz PDF i dowiedz się dlaczego jest to ponadczasowy tytuł

King wykonał doskonałą pracę, eksplorując ludzką naturę w “Zielonej mili”. Przerażenie tą historią polega na tym, że w każdym z nas istnieje zdolność do zabijania – bezpośrednio lub pośrednio. Piękno tej książki przejawia się w tym, że dobro w wielu postaciach daje czytelnikowi swoistą nadzieję w obliczu beznadziei. Podczas gdy niektóre aspekty powieści były przewidywalne, i kiedy czasami czytelnik wie, że coś jest nie tak lub będzie się działo, ale nie wie, dlaczego i jak ta historia się potoczy dalej.

“Zielona mila” to jest Stephen King w najlepszym wydaniu. Książka Cię oczarowuje i sprawi, że zechcesz czytać dalej, aby dowiedzieć się więcej o Johnie Coffey’u i nie tylko. Natomiast niejako zrealizowana fabuła sprawia, że powieść dużo łatwiej się czyta. Bohaterowie są genialni i w większości dobrze zdefiniowani, a o wielu z nich będziesz chciał się zatroszczyć. Nic dodać nic ująć – doskonała lektura. Nie dziwi więc fakt, że książka była wielokrotnie nagradzana.

POBIERZ
Już 1672 osoby pobrały tego Ebooka!