Książka SF Georga Orwella Rok 1984

POBIERZ
Już 1821 osoby pobrały tego Ebooka!

1984 to powieść George’a Orwella opublikowana w 1949 roku, która śledzi życie Winstona Smitha, niższego rangą członka “Partii”, sfrustrowanego wszechobecnymi oczyma partii i jej złowieszczego władcy Wielkiego Brata.

wielki brat orwell

“Wielki Brat” kontroluje każdy aspekt życia ludzi. Wynalazł język “Newspeak”, próbując całkowicie wyeliminować bunt polityczny; stworzył “Przestępstwa kryminalne”, aby ludzie nie myśleli nawet o rzeczach uznawanych za buntownicze. Partia kontroluje to, co ludzie czytają, mówią i robią z groźbą, że jeśli nie będą słuchać, zostaną wysłani do przerażającego pokoju 101, jako grożąca im kara.

przycisk do pobrania książki orwell

Orwell skutecznie podejmuje tematy kontroli środków masowego przekazu, nadzoru rządowego, totalitaryzmu oraz tego, jak dyktator może manipulować i kontrolować historię, myśli i życie w taki sposób, aby nikt nie mógł od nich uciec.

Doskonały i ponadczasowy przekaz dostępny w PDF

Bohater 1984, Winston Smith, rozpoczyna subtelny bunt przeciwko partii, prowadząc przy tym pamiętnik swoich sekretnych myśli, co jest zbrodnią śmiercionośną. Wraz ze swoją kochanką Julią rozpoczyna z góry zaplanowaną walkę o wolność i sprawiedliwość w świecie, w którym nikt inny nie dostrzega opresji, której bohater się sprzeciwia.

Być może najpotężniejszym, najskuteczniejszym i najbardziej przerażającym zabiegiem w 1984 roku jest to, że całkowita kontrola nad całym narodem pod totalitarnym państwem jest bardzo prawdopodobna. Gdyby świat znalazł się pod kontrolą jednego lub nawet wielu dyktatorów, przyszłość mogłaby łatwo stać się zakręconym, okrutnym światem, w którym każdy ruch, słowo i oddech są badane przez wszechmocną, wszechobecną władzę, której nikt nie może zatrzymać, ani nawet przeciwstawić się bez strachu przed śmiercią.

Pobierz lub posłuchaj audiobooka

Nowela Orwella jest ostrzeżeniem dla ludzkości. Podkreślono w niej znaczenie oporu wobec masowej kontroli i ucisku.

POBIERZ
Już 1821 osoby pobrały tego Ebooka!