J.K. Rowling baśnie Barda Beedle’a

POBIERZ
Już 2390 osoby pobrały tego Ebooka!

Jeśli byłbyś czarodziejem, mógłbyś powiedzieć, że ta mała niebieska książka byłaby odpowiednikiem Małej Czerwonej Księgi przewodniczącego Mao – jest pełna pouczających opowieści dla Hogwarcjan i stanowi rodzaj swoistego magicznego manifestu. Podobało mi się nieprawdopodobne ćwiczenie czytania jej tak, jakbym naprawdę był praktykantem czarownicy.

Książka została pierwotnie napisana ręcznie w limitowanym wydaniu na aukcję charytatywną – to w ramach ciekawostki. Przedmiot kolekcjonerski, zawiłe żarty z przypisami, które pochłoną każdego bliskiego ucznia Harry’ego Pottera (i nie tylko!).

przycisk do pobrania książki orwell

Stanowi również świetny pomysły na na przykład dobry prezent świąteczny, dlatego, że wszystkie tantiemy J.K. Rowling trafiają do Children’s High Level Group, organizacji charytatywnej, której jest współzałożycielką, aby poprawić jakość życia bezbronnych dzieci.

Niesamowita seria JK Rowling przebudzona!

Książka zawiera pięć baśni napisanych rzekomo w XV wieku przez Barda Beedle’a (posiadacza ‘wyjątkowo luksusowej brody’), a po każdej z nich zawarty jest komentarz naukowy jednego z profesorów – Dumbledore’a. Sama Rowling odpowiada za ilustracje, które w swojej formie są bardzo urokliwe. Ale to, za co najbardziej czytelnicy z reguły lubią tę książkę, to wszystko, czego uczy ona czytelnika. Rowling ukazuje w niej nieco inne oblicze – jest wręcz dla czytelników “odświeżająca” – świętuje zwykłe, ludzkie akty wiary, jako alternatywę dla czarów. “Fontanna dobrego losu” dokonuje cudu dla rycerza znanego jako Pechowiec – choć w rzeczywistości fontanna nie posiada żadnego specjalnego eliksiru, ale zwykłą wodę. Szczęście sprawia, że  wierząc w nią występuje bajkowy efekt placebo. Książka daje także malutką, ale odkrywczą wskazówkę, jak może wyglądać życie J.K. Rowling, która w ostatnim opowiadaniu przekonująco opisuje, do jakich zastosowań można by użyć “niewidzialnego płaszczu”.

 

POBIERZ
Już 2390 osoby pobrały tego Ebooka!