Nie mów nikomu

POBIERZ
Już 3240 osoby pobrały tego Ebooka!

Nie mów nikomu jest tak naprawdę pierwszą samodzielną powieścią Harlana Cobena, ponieważ jego wcześniejsze książki stanowiły część cieszącej się ogromnym powodzeniem serii z Myronem Bolitarem. Książka rozpoczyna się opowieścią o szczęśliwym małżeństwie doktora Dawida Becka i jego żony Elizabeth, którzy odwiedzają odosobnione miejsce nad jeziorem w celu przeprowadzenia corocznego rytuału świętowania pierwszego pocałunku trzynaście lat wcześniej. Niestety ich życie nagle zostaje zrujnowane, kiedy para zostaje zaatakowana – Elizabeth jest wiązana i wciągana do samochodu, a Beck jest brutalnie zaatakowany i pozostawiony niemal martwy nad brzegiem.

kadr z filmu pobierz

Kolejny bestseller dostępny w PDF!

Po ośmiu latach od tamtych wydarzeń znajdujemy Becka praktykującego medycynę dla organizacji charytatywnej, MedicAid, w dość niesławnej części miasta. Wygląda na to, że Beck dobrze sobie radzi, ale w środku jest cieniem swojego dawnego ja, pustym człowiekiem.

przycisk do pobrania książki orwell

Pewnego dnia do skrzynki odbiorczej Becka dociera pozornie niewinny e-mail od nieznanego nadawcy, zatytułowany ‘Nie mów nikomu’. Naturalnie ostrożny, ale nieodparcie ciekawy, Beck klika na dołączony link, który przenosi go do obrazu, który od razu szokuje doktora. Mężczyzna rozpoznaje swoją ukochaną Elizabeth, a ona wygląda na bardzo żywą i mającą się dobrze. Jednak wygląda na starszą. Dokładnie osiem lat starszą.

Czy Beck może pozwolić sobie na promień nadziei, że w jakiś sposób może to być prawdą? Czy to może być tylko bezlitosny żart? A jeśli to żart, to kto na świecie pomyślałby, że zerwanie starych, otwartych ran może być zabawne?
Na tym jednak nie koniec, Beck zostaje wrzucony w głąb niebezpiecznej tajemnicy, w której nie może wiedzieć, komu ufać. Teraz jest zarówno myśliwym, jak i zwierzyną łowną. Od teraz sprawy stają się niezwykle trudne i tajemnicze. I właśnie zaczyna się zabawa!

Książka, która doczekała się ekranizacji!

Nikt tak, jak Coben nie tworzy niezwykłej historii trzymającej w napięciu do samego końca. To samo odnosi się do bohaterów, którzy pojawiają się w powieści. Stworzony przez niego bohater Beck jest bardzo lubiany. Ditto jego najlepsza przyjaciółka, Shauna i jego siostra, Linda – każdy z nich posiada unikalny talent, który zagwarantuje czytelnikowi wstrząs czystego pandemonium od samego początku. Jest to jedna z tych cech pisania, która sprawia, że postać staje się tak łatwa do wyobrażenia i jest to niezwykła przyjemność dla czytelników, aby własnymi wyobrażeniami wypełnić historię, która już teraz dzieje się w ich głowach.

W każdym razie, pomimo gwałtownego napędzania się opowieści Cobenowi udaje się w jakiś magiczny sposób utrzymać impet podczas całej historii. Coben niczym strateg, umieścił Becka w konwencji, w której czytelnik przywiązuje cię do niego bardziej emocjonalnie, co ma fundamentalne znaczenie dla jego niespotykanej osobowości. Dzięki temu możemy wyraźnie dostrzec talent Cobena jako pisarza.

Reasumując, lektura książki Cobena jest niezwykłą przyjemnością. Każdy czytelnik z pewnością polubi ją od pierwszej strony i nie odłoży tej książki, dopóki jej nie skończy.

POBIERZ
Już 3240 osoby pobrały tego Ebooka!