Dotyk crossa

POBIERZ
Już 2359 osoby pobrały tego Ebooka!

Fabuła „Dotyku Crossa”, jak to jest najczęściej  w podobnych powieściach, rozpoczyna się od poznania głównej bohaterki – Evy Tramell, która przeniosła się do Nowego Jorku, aby objąć stanowisko w ogromnej agencji reklamowej. W rozdziale otwierającym opuszcza niedorzecznie piękne mieszkanie, którym dzieli się z niedorzecznie pięknym biseksualnym przyjacielem, Carey, pozornie wychodząc na siłownię.

Tam dosłownie wbiega na miliardera Giedeona Crossa, a te dwie osoby od pierwszego wejrzenia łączy tak intensywna atrakcja, bo oczywiście to robią, to jest erotyka.

przycisk do pobrania książki orwell

Wyjątkowy romans z zaskakującym zakończeniem

Chociaż Eva początkowo uważa, że niedorzeczna propozycja Gideona jest dużym nieporozumieniem, nie może jednak zaprzeczyć, że przyciąga ją do niego, a ostatecznie oboje zgadzają się z tym, że czego naprawdę chcą jest wesoły związek seksualny bez bagażu emocjonalnego.

W powieści możemy podziwiać szybkość, z jaką Sylvia Day natychmiast wprowadza nas w różne tematy jej powieści. Całość powieści jest niedorzeczna, a sami bohaterowie konsekwentnie wykazują dojrzałość emocjonalną borówki, ale wydaje się, że „Dotyk Crossa” nie jest aż tak bardzo przesycony absurdalnością.

Zarówno Eva, jak i Giedeon ukrywają poważny bagaż emocjonalny i po kilku przerażających wydarzeniach w ich przeszłości. Oznacza to, że żaden z nich nie ma tego, co można nazwać zdrowym postrzeganiem relacji. Kiedy Eva chce odsłonić swoją przeszłość –  Giedeon nie chce wyjawiać swojej przeszłości. Woli zachować ją głęboko, w ukryciu. Można podkreślić, że jest to pierwszy klin wbijany pomiędzy nich – w ich związek. Jednak pewne różnice, niedociągnięcia między nimi nadal się powiększają. Wyraźnie widać to sytuacji, gdy Eva walczy o powstrzymanie zazdrości i poczucia braku bezpieczeństwa u boku Giedeona.

Czy tych dwoje ludzi, którzy przeżyli taką emocjonalną traumę, może mieć zdrowy związek? Czy będą w stanie przezwyciężyć swoje wady, kiedy przeszłość wydaje się ich prześladować?

Pod wieloma względami „Dotyk Crossa” posiada kilka podobieństw do „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Z pewnością obie historie mają tą samą podstawę i tę samą zasadniczą koncepcję, a nawet wiele tych samych wydarzeń. Przede wszystkim łączy je para głównych bohaterów. W „Dotyku Crossa” również mamy do czynienia z młodą, niezwykle seksowną dziewczyną i obscenicznie bogatym, przystojnym mężczyzną, który jest w stanie zrobić dla niej niemal wszystko.

Kolejną cechą wspólną, która łączy obie powieści jest relacja, która natychmiast staje się zbyt skomplikowana, dramatyczna i tragiczna jednocześnie.

Eva jest, ogólnie rzecz biorąc bardzo sympatyczna. Pomimo bogactwa rodziny, nie jest ona ani nieprzyjemna, ani żarłoczna, odrzucając ją jako “normalną”. Jest naturalnie natychmiast i w pełni kochana przez prawie każdego mężczyznę. Lubi oglądać programy telewizyjne. Lubi tanie chińskie jedzenie. I, być może, co najważniejsze, nie jest skłonna dać się zastraszyć przez Giedeona, gdy jest zła.

Giedeon z kolei ucieleśnia wiele bardziej negatywnych cech typowego mężczyzny, ale to, co go wyróżnia, to jego chęć do zmiany. Jest zaniepokojony tym, że robi coś dla Evy, co z kolei czyni go wrażliwym i otwiera go na rodzaj postępu  emocjonalnego.

Bestsellerowy ebook do pobrania w PDF

Ostatecznie „Dotyk Crossa” zarabia kilka punktów za koncepcję, aby zająć się dwoma psychicznie rannymi kochankami, a nie traktować seksu i abstrakcyjnej koncepcji “prawdziwej miłości”.

Podsumowując, „Dotyk Crossa” to powieść mocno erotyczna. Na tle innych powieści gatunku wypada całkiem nieźle, dobrze napisana, gorąca, wciągająca. Bohaterowie po przejściach – On dominujący, natomiast Ona wie czego chce od życia, niezwykle świadoma siebie i swoich potrzeb kobieta, ale niezbyt uległa. Oboje są bezpruderyjni. Powoli tworzą związek jednak po drodze muszą zmierzyć się z masą przeszkód do pokonania. Powieść czyta się doskonale.

POBIERZ
Już 2359 osoby pobrały tego Ebooka!