Ćwiczenie czasów przyszłych – język angielski

POBIERZ
Już 3055 osoby pobrały tego Ebooka!

Ćwiczenia z czasów przyszłych to idealny sposób na powtórzenie i utrwalenie swojej wiedzy z języka angielskiego. W języku tym możemy spotkać kilka czasów przyszłych, wśród nich : future simple, continuous oraz forma “will” i inne. Jak można zauważyć ilość różnych form tego czasu może przyprawić o zakłopotanie i dłuższe zastanowienie nawet zaawansowane osoby uczące się języka angielskiego.

tabelka z końcówkami jednego z angielskich czasów

Czasy przyszłe z języka angielskiego – co warto powtórzyć?

Zdecydowanie często błąd pojawia się w momencie tworzenia zdania, które opierać się będzie o czynność planowaną lub nie – stąd właśnie często czas simple i continuous mogą się mieszać. Jak zadbać o poprawną wymowę i konstrukcję zdania? Chyba nie ma prostszego rozwiązania i odpowiedzi na to pytanie niż ćwiczenia z zagadnienia jakim są czasy przyszłe.

Pobierz Ćwiczenia z czasów przyszłych w pdf

przycisk do pobrania ćwiczeń z czasów przeszłych z angielskiego

Rozpoczęcie ćwiczeń nie może się odbyć bez odpowiednich materiałów. Jeżeli jesteś osobą zaawansowaną faktycznie ćwiczenia mogą okazać się proste jednak są one idealną powtórką. Dla osób na poziomie podstawowym lub średnio zaawansowanym z języka angielskiego – te ćwiczenia zdecydowanie mogą pomóc opanować czas przyszły w stopniu perfekcyjnym.

Zobacz także kurs online z czasów przyszłych z angielskiego

Jeżeli dopiero zaczynasz uczyć się języka angielskiego warto poznać odpowiednie podstawy, które pomogą Ci przebrnąć przez rozwiązywanie ćwiczeń z czasów przyszłych (u nas w pdf). Oglądając poniższy materiał możesz dowiedzieć się jak skonstruować odpowiednio szyk zdania i dlaczego korzysta się w danym przypadku z określonego czasu. Zapoznanie się z podstawą ułatwi Ci rozwiązywanie zadań z podręcznika w formacie pdf.

Dlaczego czas przyszły w angielskim jest tak ważny?

Jako jeden z trzech podstawowych czasów używanych w języku obcym jest to podstawa odpowiedniej komunikacji. Raczej nie wyobrażamy sobie odpowiedniej rozmowy bez informowania się wzajemnie o tym co będzie lub co planujemy. Nie zostań w tyle, rozwijaj się i naucz się języka angielskiego w sposób praktyczny, czyli ćwicząc. Zobacz dlaczego język angielski wbrew pozorom jest bardzo prosty.

POBIERZ
Już 3055 osoby pobrały tego Ebooka!

  1. Zadowolony 23 grudnia 2017 at 17:01

    Książka czasy przyszłe angielski ćwiczenia pozwoliły mi swobodnie i płynnie powtórzyć z synem zagadnienia z tego zakresu w taki sposób, że bez problemu dostał 4+. Przy okazji – również swoją wiedzę nieco odświeżyłem – zdecydowanie polecam.

  2. Pani Belfer 23 grudnia 2017 at 17:08

    Dość długo szukałam podręcznika, który w merytoryczny sposób (a zarazem – przystępny dla dziecka) pozwoli na uporządkowanie wiedzy związanej z czasami “future” w obrębie angielskiego. Czasy przyszłe angielski ćwiczenia pdf spełniły pokładane w nim nadzieje, zwłaszcza Future Simple. Co prawda można by jeszcze nieco bardziej przysposobić niektóre tłumaczenia zagadnień pod najmłodszych, ale bez “czepialstwa” można swobodnie stwierdzić, że 8/10 wydaje się w tym przypadku uczciwą notą.