50 twarzy Greya Oczami Christiana

POBIERZ
Już 1835 osoby pobrały tego Ebooka!

W powieści „Grey. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana” EL James uczyniła z Christiana narratora w ramach kontynuacji trylogii „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. To jeszcze nadal historia Anastasii, ale ta powieść jest bardziej realistyczna – i o wiele bardziej przerażająca.

Pod pewnymi względami „Grey”, kontynuacja bestsellera EL James, jest prawie tą samą książką. To tak, jakby każda linia dialogu, każda umowa prawna, która określa relację poddańczą Christiana Grey z Anastazją Steele, każdy email z pierwszego tomu został wycięty i wklejony. Śledzimy każdą scenę w tej samej kolejności, z wyjątkiem tego, że obserwujemy ją z punktu widzenia Christiana Greya.

Popularny hit dostępny w PDF

To całkowicie zmienia narrację – obraca o kilka stopni. Pierwsza książka była dość zabawnym i dość łagodnym portretem seksualnej fantazji kobiety. A jednak jest prawie niemożliwe, aby przeczytać „Greya” i nie zakładać, że narrator skończy w więzieniu. Najbardziej przypomina to te thrillery, które śledzimy z punktu widzenia ciężko oddychającego mordercy, który prześladuje swoją ofiarę.

przycisk do pobrania książki orwell

Zamiast lekkiego i powtarzalnego łagodnego S&M, romans jest teraz zakręconym dziełem zupełnego psychopaty. Za każdym razem, gdy Ana wychodzi z pokoju, nawet na dwie minuty, Christian zakłada, że wychodzi z innym mężczyzną. Zastanawia się, czy jej mężczyźni lubią jej herbatę: czarną i słabą. Anastasia jest, jak mówi, “jedną z niewielu kobiet, z którymi się spotkałem, która potrafi siedzieć w ciszy, co jest wspaniałe”. A gdzie Anastasia przygryza wargę, aby zasygnalizować podniecenie, Christian nieustannie “przesuwa się w swoim fotelu”. Nie jest łatwo sprawić, by męskie dźwięki brzmiały seksownie, ale zdanie to sprawia, że brzmi to tak, jakby miał robaki. Jedną z pierwszych rzeczy, które robi Christian po spotkaniu z Aną jest zamówienie szczegółowego raportu, aby dowiedzieć się wszystkiego o niej.

Pierwsza część trylogii była fantazją w wykonaniu EL James. Jednak książka „Grey” jest o wiele bardziej realistyczna i przerażająca ponad wszelką wiarę. Historia widziana z punktu widzenia mężczyzny jest o tyle ciekawa, że pokazuje zupełnie inny typ faceta. Dzięki temu wiemy, że są mężczyźni, którzy myślą w podobny sposób jak Grey. Mężczyźni, którzy chcą pisać, jak Christian Grey: “Nie zranię cię więcej” na kwiatach pociechy, które wysyłają dzień po ataku. Mężczyźni, którzy nie mają wyglądu i śmigłowca, którzy najwyraźniej sprawiają, że to OK. Nie ma szczęśliwego zakończenia tej historii – podobnie zresztą, jak w pierwszej części trylogii.

Eksperyment, który został wykorzystany w książce z odwróceniem punktu widzenia przypomina jedną z sesji Christiana z Eleną, starszą dominą. E L James, przykro to powiedzieć, niejako „przełącza” płeć mniej wydajnie niż Elena. I na koniec trzeba podkreślić jedno, że w „Greyu” wewnętrzna bogini ustąpiła miejsca zewnętrznej pompie tłokowej, a jej rezultaty są ciasne, mechanistyczne i równie przyjemne, co seks z robotem.

Niesamowity bestseller do pobrania

Przez słowa Christiana, poprzez jego myśli, refleksje i marzenia, E L James oferuje świeże spojrzenie na historię miłosną, która zachwyciła miliony czytelników na całym świecie.

Christian Grey sprawuje kontrolę nad wszystkimi rzeczami; jego świat jest schludny, zdyscyplinowany i całkowicie pusty – do dnia, w którym Anastazja Steele zacznie w plątaninie pięknych kończyn i brązowych włosów pełnić swoją funkcję. Grey próbuje o niej zapomnieć, ale zamiast tego jest „miażdżony” w burzy emocji, których nie może zrozumieć i którym nie może się oprzeć. W przeciwieństwie do każdej kobiety, którą znał wcześniej, nieśmiała, nieświatowa Ana zdaje się widzieć przez zupełnie coś innego. Książka przeznaczona dla dojrzałych odbiorców.

POBIERZ
Już 1835 osoby pobrały tego Ebooka!